Hydroterapie

Není známo, od kdy se „používání vody“ považuje za způsob posilování nebo obnovování zdraví, ale již v antické době se stala hydroterapie nepostradatelnou
součástí životního stylu.

Počátky moderního využití vodních procedur můžeme zařadit do období Hydroterapie 

Není známo, od kdy se „používání vody“ považuje za způsob posilování nebo obnovování zdraví, ale již v antické době se stala hydroterapie nepostradatelnou součástí životního stylu. Tato léčebná metoda si střídavě získává podporu klasické medicíny nebo se považuje za součást alternativní medicíny. 
Vodu lze využívat k povzbuzení nebo uvolnění jako prostředí, v němž lze cvičit nebo odpočívat. Při hydroterapii na organismus působí nejen energie tepelná, ale i pohybová, mechanická a případně též specifické přísady. 

Indikační okruhy 
Vířivá lázeň (stavy po operacích nebo úrazech pohybového systému, svalové atrofie, stavy po poliomyelitidě, periferní parézy, trofické změny končetin) 
Perličková lázeň (vazomotorická a klimakterická neuróza, nespavost, neurologické nemoci, nemoci pohybového aparátu) 
Subakvální masáž (stavy po úrazech svalů a kloubů, stavy po poliomyelitidě, svalové atrofie, lumboischiadický syndrom, artrózy, m. Bechtěrev, m. Bürger, myalgie)
Skotské střiky (úprava vegetativních a hormonálních funkčních poruch, zvyšování odolnosti, včetně psychické) 
Přísadové lázně (uhličitá koupel, sirná koupel, jódová koupel, jehličnatá koupel, taninová koupel, hořčičná koupel, heřmánková koupel, kopřivová koupel, směs kopřiv, přesličky a kostivalu, řepíková, jitrocelová koupel, otrubová koupel, hřebíčková, skořicová koupel) 

Vany KovoS nacházejí široké uplatnění v rehabilitačním zařízeních, lázních, sanatoriích, hotelích, rekreačních a sportovních centrech.
Vany KovoS se vyznačují vysokou úrovní zpracování a funkčním designem. Pro jejich spolehlivost, vzhled, snadnou obsluhu a údržbu je používají spokojení zákazníci v mnoha zemích světa. 

Tato léčebná metoda si střídavě získává podporu klasické medicíny nebo se považuje za součást alternativní medicíny. Vodu lze využívat k povzbuzení nebo uvolnění jako prostředí, v němž lze cvičit nebo odpočívat. Při hydroterapii na organismus působí nejen energie tepelná, ale i pohybová, mechanická a případně též specifické přísady.