Kneippův chodník

Nachystali jsme  pro vás novinku ve výrobě nerezového „Kneippova chodníku“ – velmi oblíbeného wellness prvku. Chodník je vhodný i do menších prostor. Osvětlení vaniček s teplou a studenou vodou a pohodlné zábradlí je samozřejmostí.

kneipp_orizle_netKneipp - jednoduchý

Kneipův chodník byl poprve představen veřejnosti v rámci veletrhu Bazény, Sauny & Spa, souběžně se stavebním veletrhem ForArch 16. – 20.září 2014 na výstavišti PVA v Praze – Letňanech.

Dvoukomorová nerezová konstrukce pro lázeň dolních končetin v zákldním provedení, ale lze vyrobit i jako tři a vícekomorovou. Hloubka vody je 15 cm. Do komor je zaveden přívod studené a teplé vody. Odvod vody je zřízen přepadem z hladiny. Ve dně komor jsou vypouštěcí gule. Uprostřed konstrukce je nerezové madlo pro udržování stability uživatele – kolem madla se prochází dokola. Do komor se na dno rozmístí desky s kamínky – oblázky pro neřízenou  reflexní masáž plosky nohy (á 300 x 400 mm).Řešení kamínků na deskách umožňuje snadnou manipulovatelnost při čištění a údržbě.
Nerezová konstrukce vaniček zajišťuje dlouhodobou životnost.

Možnost doinstalovat i cirkulaci vody, v základní sestavě se s ní ale nepočítá, protože obsah vody v kneippově lázni není veliký – asi jako v koupací vaně.
Výhodou řešení je, že je konstrukce samonosná a přenosná – unesou ji 4 muži. Jednoduše se usadí na rovnou podlahu, připojí na zdroj teplé a studené vody a na kanalizaci a v případě osvětlení i na elektrický proud a může se zahájit provoz. Důraz je kladen na jednoduchou údržbu a dlouhou životnost. Možné je řešit i jako doplněk do stávajících prostor wellness provozů.  Stavebně potřebujeme prostor 1,9 x 1,6 m.